Home | O webu | FAQ Čeština | English

O webu

Server NetCafeGuide.Cz vznikl v roce 1999 postaven na pasivním HTML a ruční editaci úplně všeho. V době, kdy připojení k Internetu nebylo takovou samozřejmostí jako dnes a internetové kavárny byly svým způsobem poskytovatelé, a to nejen pro turisty a nahodilé návštěvníky, však původní podoba přestala brzo vyhovovat a přišlo na řadu nové řešení tehdy v roce 2000 postavené na ASP 3.0. Po dlouhé odmlce, kdy projekt několik let živořil, vznikla v roce 2007 současná podoba NCG s více funkcemi, dvojjazyčným front-endem a také novým designem.

Bohužel (či bohudíky) došlo s rozvojem broadband internetu a zejména Wi-Fi v letech 2010 a dále k zániku mnoha netkaváren v tom klasickém smyslu a jejich transformaci na wifi spoty. S tím souvisí i postupné zastarávání dat v této databázi, kdy mnohé podniky již neexistují vůbec nebo se změnily na obyčejný wifi spot bez dalších IT služeb.

Projekt od začátku fungoval a funguje na nekomerční bázi, tedy registrace ani poskytování informací není nějak zpoplatňováno.

Jestliže nás chcete kontaktovat lze tak učinit prostřednictvím emailu e-mail.

Pokud nás chcete podpořit můžete na svůj web umístit naši ikonku:

Netcafeguide.cz - průvodce po českých a slovenských internetových kavárnách

 <a href="http://www.netcafeguide.cz/">
 <img src="http://www.netcafeguide.cz/images/ico.gif"
  width="88" height="31" border="0"
  alt="Netcafeguide.cz - průvodce po českých a slovenských
   internetových kavárnách" />
 </a>
Počet kaváren v seznamu: 79
Počet uživatelů on-line: 1
Vyhledávání kaváren
Hledané slovo

zadejte hledané slovo nebo jeho část

Kde hledat
název
kraj
obec
popis